דרכי דמעות

דמעות מיוצרות בדרך קבע ע״י בלוטת הדמעות הנמצאת באזור העפעף העליון וכן בבלוטות קטנות הנמצאות על העפעפיים העליונים והתחתונים. לדמעות תפקיד חשוב בשמירה על בריאות העין, שכן הן אחראיות לסיכוך קבוע של פני שטח העין, חומרי הזנה לעין וכן עוזרות בסילוק גורמים לא רצויים בפני שטח העין.

ישנם אנשים אשר סובלים מדמעת, שבשפה הרפואית נקראת אפיפורה. בעיה זו נחשבת מטרידה ביותר שכן היא גורמת לאנשים לדמוע לאורך כל שעות היום, ללא קשר לסיטואציה החברתית בה הם נמצאים, היא עוללה לגרום להפרשות מרובות וזיהום וכן עלול להיווצר זיהום של שק הדמעות הנמצא באף. זיהום זה בא לידי ביטוי באודם של האזור, נפיחות, כאב והפרשה מוגלתית. 

דמעת יכולה להופיע בכל הגילאים, אך לרב היא שכיחה יותר בגלאי הקצוות: תינוקות ופעוטות וכן אנשים מבוגרים.

הסיבות לדמעת מגוונות וכוללות:

הטיפול בדמעת נקבע לאחר לקיחת היסטוריה רפואית מלאה, בדיקת עיניים מלאה ובמבוגרים גם שטיפת דרכי דמעות. לעיתים נדרשות גם בדיקות הדמיה למראה האנטומי של דרכי הדמעות והתפקוד שלהם (Dacryocystogram או Dacryoscintigraphy )

הטיפולים מגוונים ונקבעים בהתאם לסיבה לדמעת.

הטיפולים כוללים:

פרופ' זלוטו היא בעלת ניסיון רב בביצוע כלל הטיפולים לטיפול בחסימה של דרכי דמעות במבוגרים וילדים. לאחר הבדיקה המלאה, פרופ' זלוטו תאבחן את הסיבה לדמעת ובהתאם תציע את הטיפול המיטבי לטיפול בבעיה זו.